כללי

זכוכית מגדלת – מה חשוב לדעת וכיצד לבחור

זכוכית מגדלת, אחת מאביזרי האופטיקה הוותיקים והמוכרים בעולם.
לחלקנו הi מתקשרu, עם עולם הבלשות הישן ודמות הבלש המוכרת של שרלוק הולמס, או אולי, רכינה מעל אלבום הבולים ואוספי השטרות
כיום זכוכית מגדלת משמשת גם כאביזר עזר לקריאה או הסתכלות על הקוץ שבדיוק נתקע לנו באצבע.

 איך שלא מסתכלים, זכוכית המגדלת בעלת שימושים רבים הרלוונטיים גם כיום.
בהתחשב שזכוכית המגדלת מיוחסת לממציא רוג’ר בייקון, אשר חי במאה ה -13, מדובר על אחד מכלי האופטיקה העתיקים ביותר שעדיין משמשים אותנו ביום יום.
לזכוכיות המגדלת מגוון עיצובים וסגנונות המותאמים לאופי השימוש בו כגון זכוכיות מגדלת לשענים, יהלומנים, מפות, בדיקת זיופים או לשימוש ביתי מגוון. 

 עדשת המגדלת עשויה בד”כ מזכוכית קמורה אך כיום ניתן גם למצוא עדשות מפלסטיק וסוגי פולימרים שונים.
עם השנים זכוכיות המגדלת השתכללו וכיום הן כוללות גם תאורת לד מובנית ו/או תאורת אולטרה סגולה לזיהוי זיופים וסימני זיהוי אחרים. 
ניתן אף למצוא היום זכוכיות מגדלת משולבות בעלות מספר הגדלות הבאות בתצורה של עדשה בתוך עדשה או כמה עדשות ארוזות יחד בגוף אחד

ניתן למצוא היום מגדלות בהגדלה של X1.5 ועד X60  במגוון סגנונות הכוללות ידית אחיזה, לופה ואף לבישות בצורת משקפיים. 
ישנה זכוכית מגדלת שולחנית בעלות קוטר גדול המשולבות עם זרוע ארוכה וניתנת לכיוונון שאותן נחבר אל השולחן לצורך עבודה ממושכת וקבועה. זכוכיות מגדלת אלו מגיעות גם עם תאורה היקפית המאירה את האובייקט בו אני מביטים בצורה אופטימלית 

יש לקחת בחשבון כי ככל שאנו עולים בכושר ההגדלה (קרי חוזק המגדלת) קוטר העדשה קטן, לדוגמא, זכוכית בעלת הגדלה של X3 לרוב תהיה בעלת קוטר רחב יותר מאשר זכוכית בהגדלה X6.
בנוסף, ככל שנעלה בכושר ההגדלה יקטן מרחק המיקוד מהאובייקט, לדוגמא, עם זכוכית בעלת כושר הגדלה של X3 נוכל להתמקד לנו על אובייקט במרחק של 10 ס”מ ואילו זכוכית של 6X תוכל רק להתמקד ממרחק של 5 ס”מ מהאובייקט (הנתונים הנ”ל הינם להמחשה). 

אצלנו באולטק נוכל למצוא מגוון רחב של זכוכיות מגדלת לכל סוג ומטרה בין אם לצורכי עבודה, תחביב או כאביזר עזר ובמגוון מחירים.
בבואכם לבדוק זכוכית מגדלת לשימושכם קחו בחשבון את אופן השימוש המתאים לכם, הצורך וכמובן התקציב

לחצו כאן לעמוד זכוכיות המגדלת 

 
חזור לרשימה