כללי

הכל על ערכת מדע לילדים – ערכות מדע חינוכיות ללמידת עקרונות מדעיים תוך כדי משחק

ילדים אוהבים להעביר את הזמן במשחק, זה טבעי ונורמלי והתפתחות הילד בהחלט תלויה בזה. 
אנחנו כהורים, נהיה לרוב מעוניינים שאם כבר ילדינו משחקים, אז על הדרך שגם ילמדו משהו… ואם הם לומדים משהו, אז בהחלט עדיף שילמדו משהו ראוי ובעל ערך גבוה ככל האפשר. 
כזה שיפתח בפניהם עולמות חדשים ומרתקים וירחיב את אופקיהם, כזה שיעזור להם לדעת מה הם אוהבים ובמה הם טובים.  
כמובן שלא נתנגד אם ילדינו, כבר מגיל צעיר ילמדו עקרונות בסיסיים בפיזיקה, כימיה, ביולוגיה, אסטרונומיה, הנדסה וכו’ 

אז אנחנו כהורים מעורבים ומודעים, יכולים לכוון אותם לשם מבלי לכפות עליהם למידה “משעממת” ודידקטית, שאינה מתאימה לכל מצב וכל ילד בכל שלב בהתפתחות.
יש מספיק ילדים עם כשרון ותפיסה מעולים לתחומים אלו, אך עם קצת פחות סובלנות… מסיבות כאלו ואחרות. 
מחקרים מראים שקל ויעיל יותר להגיע אל הילד בדרכו שלו ולא לנסות למשוך אותו אלינו ולשיטות המסורתיות שאנו מכירים ללימוד נושאים אלו.
אז אנחנו רוצים שילדינו יתנסו בנושאים רציניים ומהותיים. אז איך נעשה זאת תוך כדי כשהם נהנים מהעשייה?
נפוך את זה למעין משחק ומסע מרתק לעולמות מוחשיים ומעניינים, כאלו שיגרמו להם להרגיש חכמים וידענים מצד אחד אך גם לא ישעממו למוות וידרשו קריאה ארוכה מאוד או נבירה בנוסחאות וטבלאות. 

המודעות לנושא חינוך מכוון גבוהה היום מאי פעם וחברות רבות התגייסו לעניין והחלו לפתח ערכות מדעיות לילדים, משחקי הרכבה הנדסיים ומוצרים מדעיים המותאמים לילדים כגון מיקרוסקופים, טלסקופים, ערכות רובוטיקה ועוד. 
הקטגוריה כולה מכונה היום S.T.E.M –   ראשי תיבות של Science Technology Engineering Mathematics.  
חפשו את תווית ה STEM על משחקים כאשר אתם ניגשים לבחור משחק, זה בהחלט יצמצם את האפשרויות ויכוון אתכם למשחקים בעלי ערך לימודי
בכל מקרה הפעילו שיקול דעת שכן לא כל היצרנים עדיין הוסיפן את תווית ה STEM על המשחקים ויש עוד המון כאלו שעומדים בקריטריונים אלו אך לא ציינו זאת. 
אל דאגה, כאשר תכירו את קטגוריית המשחקים האלו, תדעו כבר לבד מה משתייך אליהם ומה לא..

אז מאיפה מתחילים?

כמובן תלוי בגיל הילדים, לילדים בגילאי 8-15 יש מבחר גדול של משחקי חשיבה, משחקי חשיבה, משחקי הרכבה הנדסיים  אשר חלקם ממנועים ואף ניתנים לתכנות ועד מיקרוסקופים, טלסקופים וערכות ניסויים מדעיים. 
לילדים קטנים יותר אנו נמליץ על משחקי הרכבה בסיסיים יותר אשר נועדו לפתח את הכישוריים המוטוריים והיכולת לחשיבה מופשטת ועבודה לפי תוכנית יחד עם ערכות מדעיות בסיסיות יותר וטלסקופים או מיקרוסקופים לילדים בעלי רמה בסיסית יותר וקלים לתפעול. 

ריכזנו עבורכם מספר דוגמאות מכל קטגוריה יחד עם התאמה לגילאים ורמת מורכבות: (לחצו על הכותרות למעבר לעמוד המוצרים) 

נתקלתם בערכות מדע לילדים מעניינות שאנו לא מחזיקים?  נשמח אם תספרו לנו ונעשה מאמצים לצרף אותן למאגר המוצרים שלנו. לחצו כאן על מנת לפנות אלינו